Linoryt

14 kw. 2023 (piątek)
17:00 - 20:00
linoryt – warsztaty i szkolenia

Linoryt- to technika graficzna, druku wypukłego. Polega na wyżłobieniu w linoleum przy pomocy dłut, wzoru, który odbić można później na papierze, tkaninie lub dowolnej gładkiej powierzchni.

Podczas zajęć wybierzecie rysunek, który przeniesiecie na płytkę. Możecie również zaprojektować własną grafikę. Aby przenieść obraz na powierzchnię linoleum możemy użyć kalki lub narysować wzór ręcznie. Przed przystąpieniem do dalszych prac należy zastanowić się, które z elementów naszej grafiki mają być widoczne. Te pozostaną wypukłe. Następnie za pomocą dłuta wycinamy wszystkie elementy, które nie maja być widoczne na końcowym obrazku. Końcówki ostrzy dłutek są różne, pozwalają na uzyskanie różnych tekstur. Wycinamy wszystko z wyjątkiem powierzchni o odpowiednim kształcie, która ma pojawić się na naszym obrazku. To dość długi i pracochłonny proces, ale dzięki dokładności i precyzji efekt będzie zachwycający…

Każdy z uczestników dostanie do wykorzystania gumowy blok do rzeźbienia grubości 7 mm, w rozmiarze A5. Gotowymi stemplami, za pomocą farb do tkanin ozdobimy bawełniane torby. Możecie zabrać ze sobą również t-shirty i inne elementy garderoby, na których wykonamy dekoracyjne odbitki.

ZAPISY WYŁĄCZNIE TELEFONICZNE, zaznaczenie na Facebooku „wezmę udział” nie stanowi rezerwacji.

O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata. Ilość miejsc ograniczona

Cena 70 zł

Informacje i zapisy:
tel: 531706633
e-mail: warsztaty@ludownia.pl